Kilka zasad super szczupłej sylwetki

[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

fitness-Jeżeli czytasz ten wpis oznacza to, że frywolny czas objadania do woli i budowania masy dobiegł końca. Być może twoje proporcje ciała nie są w tym momencie idealne. Jednakże spalenie tkanki tłuszczowej może okazać się nie aż takim łatwym przedsięwzięciem, szczególnie jeżeli celujemy w niskie pułapy otłuszczenia.

 

Poniżej przedstawię kilka zasad dzięki którym pomimo cięcia kalorii będziecie w stanie nadal wylewać pot w trakcie treningu, a uczucie głodu nie powinno tak doskwierać.

Pamiętajcie, że sztuką nie jest nie jeść! Prawdziwą sztuką jest jeść mądrze.

 

  • Spożywaj mniej kalorii

Tutaj nie ma za wiele do myślenia. Jeżeli chcesz schudnąć musisz ograniczyć kaloryczność diety! Jedząc mniej niż potrzebujesz spowodujesz swoistą odpowiedź ze strony organizmu, aby sięgnął on po zapasy energii wprost z tkanki tłuszczowej!

Od tej reguły nie ma żadnych odstępstw.

Mniej kalorii = spadek poziomu tkanki tłuszczowej.

 

  • Węglowodany złożone zamiast prostych

Węglowodany w diecie wpływają na wiele procesów. Między innymi na swoistą odpowiedź hormonalną. W trakcie redukcji zależy nam szczególnie, aby jeden z hormonów, a mianowicie insulina, pozostał na jak najniższym poziomie. W tym celu świetnie sprawdzają się produkty o niskim indeksie glikemicznym takie jak pełne zboża, mąki pełnoziarniste, kasze, ryże, razowe pieczywo czy warzywa i owoce. Zapomnieć niestety możesz o ciasteczkach, słodyczach, cukrze… Te składniki na pewno nie wpłyną pozytywnie na twoją wymarzoną sylwetkę

 

  • Bogate źródła błonnika

Jedząc pełnowartościowe produkty bogate w włókno pokarmowe zapewnisz sobie uczucie sytości długo po posiłku. Nawet jeżeli porcje będą mniejsze z powodu deficytu kalorycznego. Warto więc włączyć zielone warzywa, sałatki, kremy warzywne, owoce, produkty z pełnoziarniste. Dodatkowo błonnik sprawia, że węglowodany zawarte w pożywieniu wolniej się wchłaniają nie powodujący tym samym dużych skoków insuliny. Jest to bardzo mile widziany aspekt diety redukcyjnej. Oprócz tego składniki bogate w błonnik zawierają też dużo witamin i minerałów, wpływających na procesy energetyczne i metaboliczne w naszym ciele.

 

  • Po treningowe źródła białka

Dostarczanie pełnowartościowych źródeł białka w posiłkach bezpośrednio po wysiłku fizycznym, pozwoli uchronić tkankę mięśniową przed zbyt dużym wpływem katabolizmu. Dzięki takiemu działaniu metabolizm nie zwolni zbytnio w perspektywie rozpoczynającej się redukcji. Efekt ten jest szczególnie zauważany w okresach długoterminowych, kiedy to wraz z spadkiem masy ciała spada również tkanka mięśniowa zabezpieczająca prawidłowy metabolizm. Utrzymując tkankę mięśniową na wysokim poziomie zminimalizujesz również ryzyko efektu jo-jo.

 

  • Suplementacja tlenkiem azotu

Tlenek azotu jest mediatorem sygnalizującym zwiększenie przepływu krwi przez układ naczyń krwionośny, po przez rozszerzenie światła żył, tętnic i naczyń włosowatych. Dzięki takiemu efektowi możliwy jest szybki i skuteczny transport tlenu oraz wszystkich niezbędnych składników odżywczych do komórek mięśniowych. Jako korzyści można wymienić poprawę wydolności i siły w trakcie treningu. Istnieje kilka suplementów zwiększających zawartość tlenku azotu. Wśród najpopularniejszych i najskuteczniejszych zaliczyć możemy argininę oraz cytrulinę będącymi aminokwasowymi prekursorami tlenku azotu. Suplementacja wyżej wymienionymi składnikami powinna oscylować w okresie przed treningowym, wspierając tym samym sesję treningową. Dodatkowe korzyści można odnieść stosując dawkę 5-10g na 30 min przed snem. Dzięki temu będziemy stymulować spalanie tkanki tłuszczowej nawet w trakcie spania!

 

[/et_pb_text][et_pb_image admin_label=”Obraz” src=”https://victorydiet.pl/wp-content/uploads/2016/07/bodybuilder-331670_640.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” url=”http://bdieta.pl/”] [/et_pb_image][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]