Ile powinna trwać dieta odchudzająca?

     Dieta redukcyjna z obniżoną kalorycznością wpływa na naszą podstawową przemianę materii na kilku płaszczyznach. Po pierwsze zmniejsza w mniejszym lub w większym stopniu ilość naszej tkanki mięśniowej odpowiadającej za wyższy spoczynkowy metabolizm. Ponadto przy długotrwałym deficycie kalorycznym zachodzą w organizmie pewne zmiany adaptacyjne obejmujące przeciążenie wytwarzania niektórych hormonów anabolicznych, a co za tym idzie zwalnia utrata tkanki tłuszczowej.

Biorąc pod uwagę te dwa aspekty, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę należy przeplatać okresy redukcji z okresami o unormowanej kaloryczności. Za wyjątkiem zmian metabolicznych, zmieni się też nasze nastawienie psychiczne, co będzie w dużym stopniu rzutować na to czy uda się nam utrzymać naszą ciężko wypracowaną sylwetkę.

Ile powinny trwać okresy redukcji? Średnio najlepsze efekty uzyskuje się w czasie od 12 do 16 tygodni. Po tym czasie zaleca się wprowadzenie przynajmniej miesięcznego okresu o zwiększonej kaloryczności. Co ciekawe organizm dostając więcej kalorii może w pierwszym okresie pozbyć się jeszcze zapasowej tkanki tłuszczowej!

Przeplatając cykle redukcyjne z okresami normo-kalorycznymi mamy możliwość zbudować sylwetkę bliską ideałowi. Najważniejszą zasadą jest aby odchudzać się z głową. Jeżeli nie macie do tego odpowiedniego podejścia czy wiedzy zapraszamy do konsultacji z naszym dietetykiem, który pomoże ustalić odpowiednią dietę i cykle jej trwania w ciągu roku. Będąc pod naszą opieką możecie spać spokojnie wiedząc, że wasza przemiana jest pod okiem specjalistów!

Ile powinna trwać dieta redukcyjna

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on Pinterest